Pes – najlepšia terapia

Psa v byte som si nikdy nevedela predstaviť, nič také nepripúšťala. Ženy, ktoré sa vonku špacírovali so psami, som považovala za zúfalky. Teraz možno mnohé považujú za zúfalku aj mňa. Ale to iba tie, ktoré, tak ako ja kedysi, netušia, že:

Ten, kto ťa naučí ľudskosti nemusí byť človek

Nonstop sleduje, kde je a čo robí jeho pán. Vždy je čo najbližšie a všetko prežíva s tebou. Je empatický. Nešetrí dotykmi, striehne na moment, aby sa mohol pritúliť, aby si mohol prisadnúť. Nevedomky sa stávame láskavejšími, lepšími, ľudskejšími. Vďaka láske našich 4-nohých miláčikov.

Ten, kto ti dá terapiu a bude tvojim liekom

Keď ráno vstaneš, čaká, kedy na neho pozrieš, pohladíš ho, prihovoríš sa mu. Chceš, či nechceš, proste vždy vstávaš s úsmevom. Keď máš problém, cíti s tebou… Keď máš radosť, raduje sa s tebou. Každú tvoju bolesť vydelí napolovicu. Pes má proste neskutočne liečivú a terapeutickú silu.

Ten, kto ti dobije baterky

Nemáš dnes náladu? Nič sa ti nechce? Preberie ťa k životu a donúti dívať sa na svet krajšími a šťastnejšími očami. Vytiahne ťa von, na vzduch. Doma prosí o tvoju pozornosť a odmení ťa za ňu. Dá ti toľko pozitívnej energie, že zabudneš na všetko, čo ťa ťaží.

Kto nerozpráva, aj tak hovorí

Nemusí vedieť rozprávať, na to, aby ti toho toľko povedal. Nehybne stojí a rozpráva očami, ktoré rozpustia aj skalu. Vedia vyjadriť akúkoľvek emóciu bez slov. Proste – psie oči…

Kto ťa zoznámi s novými ľuďmi

Pes je komunikačná spojka. Mnohí sa mu prihovárajú. Určite sa aj tebe stalo, že ideš niekt okolo a usmieva sa. Lebo… Lebo pes. On to proste vie aj s cudzími ľuďmi. Tí sa oveľa odvážnejšie prihovoria, ako keby človek išiel sám. Pes nám otvára srdcia.

Kto ti nedovolí prekročiť prah domu bez privítania

Je jedno kedy prídeš domov a koľko ťa bude musieť čakať. Bude tam – pri dverách. Vyskočí na teba, od radosti sa pôjde zblázniť. Nebojí sa dať úprimne najavo svoje pocity. A naučí to aj teba. Naučí ťa aj byť vďačným. Lebo on ti bude vďačný za všetko.

Kto ťa nenechá samého ani v nočnom prejedaní

Nech sa rozhodneš jesť kedykoľvek, nikdy ťa v tom nenechá. Nič ti nebude vyčítať, práve naopak, rád sa pridá aj o polnoci.

Pre koho si stredom vesmíru

Je jedno, či bývaš na ulici, pod mostom, alebo v paláci, bude ťa bude milovať takého, aký si a tam, kde si. Stačí, ak k nemu budeš dobrý, dáš mu najesť a venuješ mu chvíľu pozornosti. Oplatí ti ju 100 x.

Kto ti chrápe, ako píla

Áno, úplne ako človek:)) A robí ešte veľa vecí, ako ľudia. Iba jedno nie… Nikdy ťa nezradí ani neopustí. Vždy ťa bude ochraňovať a bude pri tebe stáť.

Kto ti je najlepší a najvernejší priateľ

Ja, „Zúfalka“, s mojim Charliem:)