Prečo nefungujú vzťahy?

Celý život je o vzťahoch. Začína to v rodine, pokračuje v škole, v práci, v súkromí, v partnerstve… Je pravda, že nie všetky vzťahy môžu fungovať a nie s každým vieme mať napríklad priateľský, alebo partnerský vzťah. Ale každý vzťah rýchlo zlyhá, ak nemáme vytvorený láskyplný vzťah k sebe samej. Nielenže zlyhá, ale nás aj zraní, ak si neveríme a neoceňujeme sa.

Mnohí odkladajú svoj život na zajtra. Dúfajú, že príde partner a všetko sa zmení. Ich život nadobudne zmysel. Bude mať cenu. No keď mu nedáme cenu a nenájdeme v ňom zmysel my, nikto to za nás neurobí. Žiaden partner nás nespasí. A ak, tak na chvíľu. Lebo stavať svoj život len na láske niekoho iného k nám, nie je cesta. V prvom rade sa zamyslime, či máme zdravý vzťah k sebe samej. Inak hrozí, že odchodom partnera stratíme aj zmysel života. Na jednom človeku sa nám zrúti celý svet a my tiež (ale to je už na inú tému).

Ako vraví Jaroslav Dušek:

“ Šťastie je dokázať byť sám sebou a neprekážať si.“

  1. Začnime sa prijímať také, aké sme. Prestaňme sa porovnávať, hnevať na seba, kritizovať. Upozorňovať na svoje akože „nedokonalosti“. Všimnime si chlapov. Tí nič neriešia, absolútne. Potom ich často vidíme krajších ako sú. Lebo ich sebavedomie je v skutku úžasne. Máme sa od nich čo učiť. To len my sa podceňujeme. Buďme zdravo sebavedomé. Proste si povedzme: „Toto som ja. Ber ma, alebo uhni z cesty“:)))
  2. Dovoľme si robiť chyby. Na svet sme prišli preto, aby sme sa celý život učili. Takže áno, povedala si možno, čo si nemala, urobila si niečo, čo je cez čiaru, ale tak si to cítila. Je to v poriadku. Netreba si to vyčítať. Už sa len z toho poučiť, aby neprišla znovu tá istá lekcia. Život ide ďalej. Všetci robíme chyby, patria k nášmu rastu. Niekde som čítala, že.. „Človek musí najskôr zmúdrieť, aby vedel, aký je sprostý.“ Postavme sa aj za svoje prešľapy.
  3. Naučme sa vychádzať samé so sebou. Naučme sa robiť samé sebe spoločnosť. Čo tak ísť len tak sama do kaviarne na kávu? Je úžasné pozorovať ľudí a len tak byť. Zistíme, že nepotrebujete vždy niekoho vedľa seba, keď uzavriete mier sama so sebou. Vyskúšajte to. Nečakajme, kedy si pôjde zacvičiť kamoška. Buďme si najlepšou kamoškou.
  4. Rozmaznávajme sa a doprajme si. Nájdime si čas na seba a pre seba a starajme sa o seba, doprajme si. Masáž, nechty, dobré jedlo… Proste si doprajme.
  5. Robme to, čo máme rady. My, ženy, sme emotívne tvory, citlivé. Často nosíme chladnú masku. To je len naša ochrana pred zranením;-) Čo robíme, robíme srdcom. Najväčšiu radosť máme, keď robíme to, čo milujeme a môžeme do toho zhmotniť náš vnútorný svet. Či už v práci, alebo vo voľnom čase. Tak maľujme, píšme, tancujme, meditujme, štrikujme, hýbme sa, cestujme…. doprajme našej duši radosť.
  6. Odmeňme sa. Podarilo sa vám niečo? Potešilo vás to veľmi? Odmeňte sa. A vlastne, aj keď sa nič také nestalo. Milujete kvety? Kúpte si ich, alebo si kúpte niečo na seba, či dobrú knihu. Alebo sa choďte prejsť do lesa a odtiaľ s kamoškami do sauny na wellness. Zaslúžite si to.
  7. Dajme seba na 1. miesto. Snažíme sa zachrániť všetkých naokolo a zabúdame pritom na seba. Občas príde varovný prst v podobe choroby, niečo, čo nás zastaví. Ak ho ignorujeme, zopakuje sa to znova, kým nepochopíme, že táto lekcia chce, aby sme pochopili, že nám patrí v našom živote 1. miesto. Prišiel čas sa to konečne naučiť. Nie, nie je to sebecké, je to nevyhnutné.
  8. Buďme samé sebou. Majme svoje vlastné pravidlá. Buďme originál. No a čo, že jeho bývalá bola o 10 rokov mladšia, o 10 kg ľahšia a zdieľala jeho záľuby? Evidentne to nestačilo. Vy zostaňte svoja. Máte psa, ktorý mu vadí? Jeho problém. Nerobte to, čo sa od vás očakáva. Robte len to, čo cítite, z čoho máte dobrý pocit. Nechoďte proti sebe. Nebude to fungovať. Vy si zaslúžite byť šťastná.

Mimochodom, mať sa rada, starať sa o seba, byť zdravo sebavedomá, je to, čo je na žene najatraktívnejšie a najviac sexy.

A viete čo? Biele ponožky môžu byť tiež sexy, keď ich vieme správne nosiť a cítime sa v nich fajn:)) Toľko k našim pravidlám, dievčatá.

A najdôležitejšie poznanie sebalásky?

Schopnosť postaviť sa sama za seba, vedieť existovať sama so sebou, mať sa rada, pracovať na sebe a veriť si, je to, na čom si môžeme postaviť svoje šťastie. Na sebe ❤
Nezávisle od všetkých a od všetkého. Všetko ostatné (aj chlap) je len bonus navyše. 

Ak sa začneme mať rady, aj okolie pochopí, ako sa k nám správať.

Ak súhlasíš, zdieľaj, nech je nás čo najviac:)